MENU
Головна » 2017 » Жовтень » 4 » Децентралізація очима науковців та практиків
08:47
Децентралізація очима науковців та практиків

               

      

Реформа децентралізації,яка започаткована три роки тому в Україні,передбачає створення ОТГ,що формуються та розвиваються в складних економічних,правових та організаційних умовах.

Науковці Інституту економічно-правових досліджень НАН Украйни у рамках проекту співпраці Інституту та Фонду імені Фрідріха Еберта ведуть велику дослідницьку роботу з визначення та узагальнення поточних проблем і перешкод з метою їх скорішого усунення.

            Саме цій темі була присвячена Міжнародна науково – практична конференція "Досвід об'єднання територіальних громад на сході України: економічно – правовий аспект", яка проходила 26-27 вересня в м.Києві в Інституті демографії та соціальних досліджень ім..М.В.Птухи НАН України, на яку було запрошено начальника відділу освіти Черкаської ОТГ Ірину Михайлівну Литвинову.

            На підставі проведених досліджень існуючих тенденцій в умовах децентралізації Луганської та Донецької областей науковці визначили низку проблем, що стримують позитивну динаміку їх соціально – економічного розвитку. В процесі спілкування було розглянуто цілу низку питань різних напрямків, зокрема:економічного, правового , соціального.

            Ґрунтовний аналіз дозволив  усвідомити, що кожна громада пр створенні має свої специфічні стартові умови, в зв’язку з цим наявні проблеми різного плану. Відмінність громад проявляється у кількості мешканців, площі, наявності конкурентоспроможних підприємств, соціальної інфраструктури. Тому і шляхи вирішення цих проблем будуть різні.

            Про успіхи нашої громади  на шляху децентралізації, проблемні питання у соціальній сфері наголосила у своєму виступі Литвинова І.М. в процесі дискусії.  Обмін досвідом з даної теми привернув увагу представників Карпатського регіону України, а саме науковців Інституту регіональних досліджень ім.М.І.Долішного НАН України, які зацікавились окремими питаннями та запропонували співпрацювати в даному напрямку.

            Участь у таких заходах спонукає до детального аналізу результатів роботи, удосконалення механізму управління процесами, що відбуваються в громаді, усуненню недоліків, розумінню необхідності постійного підвищення фахового рівня для прийняття виважених рішень щодо формування продуктивного освітнього простору в громаді.

Керівник методичної служби                            С.А.С.олонина

Черкаської  ОТГ

Категорія: Новини відділу освіти | Переглядів: 278 | Додав: Адмін | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

uCoz