Ухвалений Верховною Радою 5 вересня Закон «Про освіту» започатковує масштабні реформи у галузі, яка досі мало змінилася з радянських часів. Власне, і чинний закон про освіту ухвалювали ще в радянські часи – навесні 1991. Відтоді він зазнав безліч змін.
Закон аналізував: Тарас Шамайда
Робота над новим законом тривала понад три роки, а голосування за нього об’єднало всі парламентські партії, крім Опоблоку й «Свободи». Рішення Ради публічно підтримав і президент Порошенко, а отже закон, швидше за все, буде підписаний і набуде чинності. Отже, які зміни відбудуться в освіті?
Мурал на стіні школи №274 в Києві. Автори: Mono Gonzalez та Seth.
1. Не просто знання, а вміння
Від практики напаковування дітей великим обсягом інформації і навчан
...
Читати далі »
|
Зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти в 2018 році, проводитиметься з 22 травня до 14 липня. Про це йдеться у наказіМОН, що підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
У 2018 році кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання матиме право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Перелік тестових предметів наступного року дещо зміниться. До програми тестування включено тести з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та англійської, іспанської, французької та німецької мов. До переліку предметів не включено тест ЗНО з російської мови.
Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов викори
...
Читати далі »
|
Проект закону України «Про освіту» (реєстраційний № 3491-д) був прийнятий 6 жовтня 2016 року в першому читанні. Наразі законопроект доопрацьовується Комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України до другого читання, що передбачається на липень поточного року.
Здійснивши аналіз доопрацьованої редакції проекту закону «Про освіту», зазначимо, що законопроектом передбачено процедуру сертифікації педагогічних працівників. Вона полягатиме в зовнішньому оцінюванні компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних умінь застосування сучасних методів і технологій навчання) з метою визначення відповідності рівня його професійних компетентностей вимогам професійного стандарту педагогічного працівника.
Сертифікація педагогічного працівника відбуватиметься на добровільних засадах виключно за його ініціативи (зазначимо, що у перших редакціях за
...
Читати далі »
|
Майбутній період принесе чимало змін у систему освіти в країні. Так, відправляючи у минуле радянські підходи до підготовки та атестації учнів, міністерство освіти вводить нові, більш досконалі, на їх думку, підходи. Одним із таких підходів є те, що випускники шкіл здаватимуть ДПА в 2018 році безпосередньо у формі ЗНО. Міністерство освіти зазначає, що окрім загальнообов’язкових предметів, українські учні повинні складати тест з іноземної мови (у більшості випадків англійської).
Суміщення ДПА та ЗНО більше не буде. Міністерство освіти запевняє, що досвід проведення атестації школярів разом із незалежним оцінюванням відбувся лише в 2017 році, та найближчим часом не передбачається.
Окрім випускників III ступеню, атестаційні роботи складатимуть випускники І та II ступенів школи. Так, мова йде про екзамени після закінчення молодшої та середньої школи. Проте департамент з питань середньої та дошкільної освіти запевняє, що ДПА в молодших
...
Читати далі »
|
Всеукраїнський Інтернет-марафон з міжнародною участю, що проводиться в межах Програми спільної роботи МОН України та НАПН України, з проблем «Управління сучасним загальноосвітнім навчальним закладом»
Попередня реєстрація
Запрошуємо вас узяти участь в унікальній за своїм масштабом та географією події —
І Міжнародному освітньому Інтернет-марафоні «Досвід освіти XXI сторіччя. Європейський контекст».
Уперше, на одній онлайн платформі в режимі нон-стоп 2 дні (20 і 21 червня 2017 року) перед вами виступатимуть керівник генерального освітнього департаменту Естонії, президент Міжнародної Асоціації директорів шкіл ICP, директори шкіл, учителі інформатики Естонії та Фіндяндії та ще багато інших іноземних колег. У вас є можливість від перших осіб д
...
Читати далі »
|
Навчайся на ходу, роби відкриття і ти переможець!
...
Читати далі »
|
Завершено перший етап оновлення шкільних програм. Група з оновлення програм базової школи отримала 7 тисяч коментарів і пропозицій. Найбільш обговорюваними програмами стали програми з історії, літератури та математики.
На ЗНО вже зареєстровано 70 тисяч осіб. Найпопулярнішими предметами серед майбутніх учасників тестування є історія України, математика та біологія. Реєстрація для участі у ЗНО
...
Читати далі »
|
5 головних тенденцій оновлення програм 5-9 класів. За інформацією МОН, громадськість найбільше обговорює якість викладання предметів, сучасність тем, міжпредметні зв’язки, скорочення теорії у школі та вікові особливості дітей.
На ЗНО поки зареєстровано 21 тисячу осіб. Абсолютна більшість зареєстрованих учасників є випускниками шкіл цього року. Лідерами за кількістю зареєстрованих є Дніпропетровс
...
Читати далі »
| |